Baňkování začíná být stále populárnější i mezi celebritami.
Už před 10 lety se herečka Gwyneth Paltrow objevila před novináři s fialovými kruhy na zádech po baňkování. Vyvolala tím poprask v mediích. Její odpověď pro media byla spontánní: „Je to prostě úžasný a velmi uvolňující pocit. “Mezi hollywoodskými hvězdami není ojedinělá, která využívá tuto starobylou léčebnou techniku. Loni v dubnu Jennifer Aniston dorazila na premiéru svého filmu v černých šatech bez ramínek, které odhalily kruhy po baňkování. Je o ní známo, že dlouhodobě využívá baňkování a akupunkturu. Ostatní hvězdy, které veřejně propagují baňkování jsou Jessica Simpson, Victoria Beckham, atd. Využívají baňkování pro léčbu nejen nemocí ale i pro relaxaci.
Sportovci používají baňkování jako „tajnou zbraň“.
Čínský plavec Wang Qun hrdě předváděl své značky během 2008 olympijských her v Pekingu . Světoví sportovci stále hledají způsoby přirozeného zlepšení zdraví a výkonnosti, a proto stále více sportovců pravidelně využívá baňkování. Tenista Andy Murray řekl, že používá baňkování v kombinaci s jinou léčbou ke zmírnění ztuhlosti a pomoci řešit zranění zad. Hráči baseballu začali houfně využívat baňkování po tom, co jejich spoluhráč Daisuke Matsuzaka se objevil v šatně s kruhovými značkami. 33-letý hráč, který začal s baňkováním asi před dvěma lety, se vyjádřil: „Chci hrát tak dlouho, jak je to možné, a využiji vše, co mně k tomu dopomůže, a zároveň to bude chránit mé tělo. Stále hledám nové terapie, které jsou účinnější.“
Baňkování léčí širokou škálu nemocí.
Pomáhá odstranit z těla toxiny a podporuje průtok čerstvé krve a lymfy na postižené místo a po celém těle. Je doslova zázrakem pro pacienty s častými chřipkami, nachlazeními, bolesti zad a svalů, špatným krevním oběhem, úzkostí, migrénami, gastrointestinálními poruchami, atd.
Baňkování není pouze specialita tradiční čínské medicíny. Varianty této léčby byly používány již u starých Egypťanů, severoamerických indiánů, starých Řeků, a v jiných asijských a evropských zemí.
Terapie baňkováním byla doporučena samotným Hippokratem „otcem moderní medicíny.“